Sprievodcovia v Lesnom klube

Danka Jašková
hlavný pedagóg/sprievodca skupiny Volaviek

…vyštudovala som Liečebnú pedagogiku so zameraním na terapiu hrou, rodinnú terapiu a arteterapiu, v ktorej som sa ďalej vzdelávala i počas postgraduálneho štúdia. Takmer 8 rokov som pracovala v Montessori škole, kde som získala bohatú prax v oblasti alternatívnej pedagogiky, rešpektujúcej komunikácie, individuálneho prístupu, názornosti, alebo tvorivého a kritického myslenia.
…k deťom pristupujem vnímajúc ich potreby, jedinečnosť, spontánnosť a čistotu, s dôrazom na ich vnútorný potenciál, slobodu a samostatnosť, s cieľom rozvíjať ich sebaúctu a lásku k životu.
…mám rada umenie, prírodu, pohyb, cestovanie a kultúru. Často ma môžete stretnúť túlať sa lesom (vo dne i v noci) dýchať čerstvý vzduch. Veľmi ma teší zakladať oheň kresadlom – naučila som sa to len nedávno, no trénujem intenzívne. Tvorím šperky či úžitkové predmety z recyklovaných materiálov. V mojej knižnici nájdete množstvo starých kníh s nádhernými ilustráciami. Milujem chvíle strávené s blízkymi a priateľmi. Baví ma spoznávať inšpiratívnych ľudí a objavovať nové veci.
…v Ateliéri LES zastrešujem predškolskú prípravu, ktorá je zameraná na pozitívny vzťah dieťaťa k učeniu sa cez vnútornú motiváciu, názornosť a praktickú skúsenosť.

Jpeg

Zuzka Bohunová
sprievodca v Lesnom klube

Deti, hry, sloboda, umenie to som ja. Zároveň som matka dospievajúcej dcéry a lesná sprievodkyňa detí. Baví ma hrať sa a spoznávať nepoznané v nás. Milujem les, jeho vôňu, svetlo i tmu. Najradšej som tam, kde sa tvorí radosť až na kosť a objavujú nové cesty. 15 rokov som pracovala v oblasti vzdelávania, ktoré ma naučili, aké je dôležité, neprestať sa hrať. Ďakujem za možnosť byť TU.

308115152_3286092744940357_195392609970607638_n

Peťo Važan
sprievodca v lesnom klube

Zaujíma ma život v komplexnosti jeho vzťahov – história a filozofia (som vyštudovaný geograf), fotografia a film (vyštudoval som kameramanskú tvorbu a réžiu dokumentárneho filmu). Rozhodol som sa však svet digitálnych kamier a počítačov vymeniť za ten skutočný. Chýbal mi. Vo vzdelávaní a bezprostrednej reflexii mojej práce, ktorú mi Ateliér Les ponúka vidím zmysel. Sám sa chcem učiť, odznova, bez diplomov, za bezprostrednú radosť a úsmev. 9 rokov som bol zdravotným klaunov (OZ Červený nos).

Autentickosť, priamosť, hravosť a fantázia detského sveta ma fascinujú. Hľadám poéziu, tváre v kameňoch, tvorím ready-made objekty, občas kreslím, čo to píšem. Veľmi rád čítam. Milujem dlhé prechádzky prírodou, plávanie v jazerách i bazéne, občas sadnem na bajk, alebo sa stíšim v meditácii. Kto nemá rád hudbu?

Pedro

Robo Dobrocký
hlavný pedagóg/sprievodca skupiny Vážok

Mám rád belasé nebo, borovicové lesy, potulky po krajine a lopty všetkého druhu. Kedysi dávno som vyštudoval dejiny filozofie a etiku. Po vysokej škole som pracoval osem rokov ako kníhkupec, dva roky som bol otcom na rodičovskej dovolenke a pred nedávnom som dva roky pracoval na dvoch základných školách ako pedagogický asistent. Tento rok som absolvoval doplňujúce pedagogické štúdium. Zaujímam sa o súčasné umenie, venujem sa dokumentárnej fotografii a mám rád rozhovory s blízkymi aj vzdialenými ľuďmi. Spolu so svojou ženou vychovávam tri deti v meste, ktoré mám rád.

IMG_20210802_153504

Martina Vojtková
sprievodca v lesnom klube

Som mamina 5 ročnej dcérky Hanky, s ktorou objavujeme svet okolo nás. Milujem jej zvadavosť, vnímanie prírody, zvierat, ľudí a úplnú prirodzenosť a autentickosť vo všetkom čo robí. Mám rada skóre rána, dlhé behy za východom slnka, lesy, lúky, hory a tú ľahkosť bytia, ktorú tam nachádzam. Záhradu, kde môžem tvoriť. Umenie, hudbu, divadlo, kde som pôžitkár.
Mám vyštudovanú lekársku fakultu, odobor verejné zdravotníctvo, kde som pôsobila dlhé roky. :)

image4

Emma Tomková
sprievodca v Lesnom klube

Som človek, ktorý sa rád stráca v prúdoch vetra a šume lístia. Vo vedomom vnímaní okamihov si užívam život a ľudí, ktorí ma obklopujú. Inšpiráciu vidím všade navôkol, čo vo mne každý deň prebúdza nové možnosti pre tvorbu a radosť. Som vďačná za život, ktorý mám a rada prijímam nové výzvy, ktoré ma  posúvajú vpred.
Milujem: prírodu, divadlo, literatúru, skvelé knihy, beh, hudbu, lezenie, bicyklovanie, pozorovanie hviezd, šťastných ľudí, slnko na tvári a zdieľanie krás s inými bytosťami.
Vyštudovala som učiteľstvo pre predprimárne a primárne vzdelávanie. Venujem sa vlastnej tvorbe (písanie poézie), divadlu a zážitkovej pedagogike. V plnosti mojej autentickosti, prítomnosti a radosti chcem deti sprevádzať nádherami tohto sveta.

 

IMG_20220524_185206

Mária Kubasáková
koncepčno pedagogický tvorca – zastrešenie Lesného klubu Ateliér LES, sprievodca v lesnom klube

Mám rada jarné slnko, ticho, hudbu, ležanie na tráve, rýdzi detský humor, hľadanie tej správnej melódie, nočný les, zapálené debaty o všeličom, tanec a intenzívne životné momenty, kedy sa zastaví čas a až „bolí srdce“ z toho, čo nám život ponúka. Možnosť učiť sa. Teší ma vnímať prírodu, zvieratá a ľudí v ich plnom potenciáli. Pri deťoch to platí úplne. V Ateliér LES som od jeho vzniku a zažila som zatiaľ všetky jeho podoby a rast. Čo si na ňom cením, je to čo vnímam ako jeho esenciu, hlboká túžba pretavená do každodennej reality – dať možnosť deťom zažiť seba a svet v neskreslenej podobe, plný zážitkov, veselých aj smutných, možnosti objavovať a BYŤ. Dopriať im na to plnohodnotne prirodzené prostredie prírody a láskavý ľudský prístup. Som vyštudovaná výtvarníčka a architektka, mám absolvované pedagogické minimum, ukončila som štvorročné vzdelávanie s terapeutickým zameraním na Škole empatie v Bratislave (PACE). Vediem v Atelier LES aj mimo kurzy pre dospelých a pre deti, kde prepájam výtvarnú tvorbu s podpornými terapeutickými prvkami, výtvarné tábory pre deti ČARODIELŇA. Robím osobné poradenstvo, kde okrem empatického poradenského rozhovoru pracujem s cítením v tele a vonkajším vyjadrením formou autentického prejavu aktivujúcich okrem porozumenia vnútorných procesov tiež proces liečenia. Som spoluzakladateľkou tvorivej skupiny LaLoba. Som mama 12 ročného Šimona. Vo voľnom čase sa venujem voľnej maľbe, grafike a písaniu poézie, hraniu na klavír, posedeniam s priateľmi, dobrodružnému cestovaniu – po našej planéte aj po iných svetoch.

16143489_646745132163546_6785883500595251818_o