Sprievodcovia v Lesnom klube

Danka Jašková
hlavný pedagóg/sprievodca skupiny Sršňov

…vyštudovala som Liečebnú pedagogiku so zameraním na terapiu hrou, rodinnú terapiu a arteterapiu, v ktorej som sa ďalej vzdelávala i počas postgraduálneho štúdia. Takmer 8 rokov som pracovala v Montessori škole, kde som získala bohatú prax v oblasti alternatívnej pedagogiky, rešpektujúcej komunikácie, individuálneho prístupu, názornosti, alebo tvorivého a kritického myslenia.
…k deťom pristupujem vnímajúc ich potreby, jedinečnosť, spontánnosť a čistotu, s dôrazom na ich vnútorný potenciál, slobodu a samostatnosť, s cieľom rozvíjať ich sebaúctu a lásku k životu.
…mám rada umenie, prírodu, pohyb, cestovanie a kultúru. Často ma môžete stretnúť túlať sa lesom (vo dne i v noci) dýchať čerstvý vzduch. Veľmi ma teší zakladať oheň kresadlom – naučila som sa to len nedávno, no trénujem intenzívne. Tvorím šperky či úžitkové predmety z recyklovaných materiálov. V mojej knižnici nájdete množstvo starých kníh s nádhernými ilustráciami. Milujem chvíle strávené s blízkymi a priateľmi. Baví ma spoznávať inšpiratívnych ľudí a objavovať nové veci.
…v Ateliéri LES zastrešujem predškolskú prípravu, ktorá je zameraná na pozitívny vzťah dieťaťa k učeniu sa cez vnútornú motiváciu, názornosť a praktickú skúsenosť.

Jpeg

Nikola Váňová
sprievodca v lesnom klube

V lese, ve skupině lidí, ve společné hře a prožitku, jsem odnepaměti. Začalo to v šesti letech, kdy jsem se stala malým nadšeným členem tábornického oddílu Průzkumník, jemuž jsem na velkou část svého života věnovala celé své srdce, pokračovalo to přes studium Výchovné dramatiky pro Neslyšící na vysoké škole, a prozatím to končí tady, v kouzelném Ateliéru LES. Mám nesmírně ráda ten neustálý pohyb a šum skupiny, její dynamiku. Mám nesmírně ráda sílu a smysl, který skupina dává veškeré aktivitě, kterou v jejím náručí člověk vytváří. Mám nesmírně ráda blízkost, důvěru, vzájemný respekt a pravidla, které ve skupině vznikají. Mám nesmírně ráda společnou každodennost a jednoduchost… a taky ty magické okamžiky v nich.
Myslím, že jsem dětem i dospělým parťákem téměř na všechno. Třeba ráda tančím pomalu i rychle, čtu potichu i nahlas, vyrábím sobě i tobě, uklízím svoje i tvoje, zpívám tajně i… tajně, hraju i hraju si, piju kávu i čaj, vařím i peču, spojuju praktično i nepraktično, studuju astrologii i tanec… a tak.

Nikol web

Dano Lang
sprievodca v lesnom klube

Milujem: prírodu, logiku, poriadok (ascendent v panne), spravodlivosť, prirodzenosť, ryboLov
Škola: herectvo a pedagogická fakulta (hudobná výchova a hudobné súbory)
Mimoškola: hudobná 1,5 cyklu, výtvarná 2 cykly, dramatický odbor, tenis 7 rokov, Tai či a Či kung 2,5 roka, Joga 0,5 roka
Záľuby: DIY, bushcraft, varenie, chlieb, kvasenie, šitie, uzly, počítač, kosenie kosou

16300180_650255275145865_2752260366242101949_o

 

Maťka Paštrnáková
hlavný pedagóg/sprievodca skupiny Vĺčat

Objavovať svet za účasti detí je pre mňa veľkým šťastím.
Baví ma s deťmi spievať, hrať si a tancovať na hudbu ich duše.
Príroda je najlepšie miesto, kde deti môžu byť slobodné a kde sa cítim rovnako slobodne ja.
S láskou sa pri deťoch držím princípu: Pomôž mi, aby som to urobil sám.
Pedagogička a psychologička s výcvikom v muzikoterapii.

28536816_10211358634752602_624006776_n

Zuzka Došeková
sprievodca v lesnom klube

Vyštudovala som predškolskú pedagogiku a vždy som hovorila, že v škôlke robiť nebudem. A ako sa hovorí “odriekaného chleba najväčší krajec” tak som nakoniec strávila ako učiteľka v škôlke 6 rokov a popritom učila angličtinu. S deťmi najradšej zdieľam momenty ktoré život prináša, slobodu, emócie, objavovanie, spoznávanie nepoznaného a učenie sa medzi sebou navzájom. Verim, že (nielen) deti majú mať špinavé ruky, strapaté vlasy a šťastné iskry v očiach.
Zbožňujem cestovanie a objavovanie, spoznávanie nových krajov a mravov. Preto som žila v rôznych krajinách sveta, vyskúšala zaujmavé práce, dobrovoľníctvo a stretla mnoho úžasných ľudí, ktorí ma neprestávajú inšpirovať.
Rada behávam dlhé trate, iba počas behu si viem prečistiť večne zaneprázdnenú myseľ, milujem hory a turistiku v každom počasí, yogu, lyžovanie, klasickú literatúru, prednes poézie a moje dve mačky.

Zuzka web

Zuzana Didová—Dida
sprievodca v Lesnom klube

Som najmladšia spomedzi štyroch súrodencov. Vyrastala som v celkom početnej domácnosti. Tou nemyslím len rodinu, ale napríklad aj deti z našej ulice, ktoré u nás trávili čas. Rada spomínam na plnú záhradu nebojácnych detí a láskavý domov. Čerpám z neho dodnes a som za neho vďačná.

Vyštudovala som Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, momentálne sa venujem vlastnej tvorbe. Rada nachádzam, dokumentujem a objavujem príbehy bežného života okolo mňa a v tomto zmysle sa snažím žiť svoje bežné dni. Zvedavá, vždy ochotná spoznávať, predstavovať si…želať si.

Teší ma byť obklopená detským svetom a len tak zotrvávať v tej prirodzenosti. Veľmi rada sa rozprávam s deťmi a vnímam tú ich nepodmienenú radosť z premýšľania a objavovania.
Chcem deťom dopriať slobodu tvoriť svoj svet, hľadať si vzťah k veciam a hodnotám. Chcem byť pri nich keď to zvládnu.

IMG_0873

 

Mária Kubasáková
koncepčno pedagogický tvorca – zastrešenie Lesného klubu Ateliér LES, sprievodca v lesnom klube

Mám rada jarné slnko, ticho, hudbu, ležanie na tráve, rýdzi detský humor, hľadanie tej správnej melódie, nočný les, zapálené debaty o všeličom, tanec a intenzívne životné momenty, kedy sa zastaví čas a až „bolí srdce“ z toho, čo nám život ponúka. Možnosť učiť sa. Teší ma vnímať prírodu, zvieratá a ľudí v ich plnom potenciáli. Pri deťoch to platí úplne. V Ateliér LES som od jeho vzniku a zažila som zatiaľ všetky jeho podoby a rast. Čo si na ňom cením, je to čo vnímam ako jeho esenciu, hlboká túžba pretavená do každodennej reality – dať možnosť deťom zažiť seba a svet v neskreslenej podobe, plný zážitkov, veselých aj smutných, možnosti objavovať a BYŤ. Dopriať im na to plnohodnotne prirodzené prostredie prírody a láskavý ľudský prístup. Som vyštudovaná výtvarníčka a architektka, mám absolvované pedagogické minimum, ukončila som štvorročné vzdelávanie s terapeutickým zameraním na Škole empatie v Bratislave (PACE). Vediem v Atelier LES aj mimo kurzy pre dospelých a pre deti, kde prepájam výtvarnú tvorbu s podpornými terapeutickými prvkami, výtvarné tábory pre deti ČARODIELŇA. Robím osobné poradenstvo, kde okrem empatického poradenského rozhovoru pracujem s cítením v tele a vonkajším vyjadrením formou autentického prejavu aktivujúcich okrem porozumenia vnútorných procesov tiež proces liečenia. Som spoluzakladateľkou tvorivej skupiny LaLoba. Som mama 12 ročného Šimona. Vo voľnom čase sa venujem voľnej maľbe, grafike a písaniu poézie, hraniu na klavír, posedeniam s priateľmi, dobrodružnému cestovaniu – po našej planéte aj po iných svetoch.

16143489_646745132163546_6785883500595251818_o