Učitelia v škole

Pauli Zboranová
triedny učiteľ a koordinátor školy

Svoju kreativitu, trpezlivosť, nenasýtenú zvedavosť, lásku k svetu a k ľuďom okolo seba považujem za dôvody, ktoré moju cestu nasmerovali ku práci s deťmi. Vyštudovala som na UMB v Banskej Bystrici, učiteľstvo 1.- 4. ročník ZŠ. Už počas štúdií som hľadala formy vzdelávania, ktoré by boli plnohodnotné, vzbudzovali v deťoch chuť poznávať nové veci a nikdy nestratiť tú svoju nekonečnú zvedavosť. Najviac je mi blízke učenie cez ITV, kde sa deti prirodzene učia cez vybrané mesačné témy a tak učím doteraz. A ešte, tak ako pán Komenský povedal, hra. Tá je vždy skvelým pomocníkom a nikdy nesklame.

Sedem rokov som pracovala ako učiteľka so špecializáciou na výuku detí s angličtinou ako druhým jazykom v Cardiffe, UK. Táto práca bola pre mňa veľkou školou a poznaním iných národností, kultúr a náboženstiev. Vidieť detskú individualitu a rozvíjať cez ňu poznanie. Rozdávať a prijímať lásku, pretože tá je základným kameňom, vďaka ktorému sa dá postaviť celý vesmír.

Mojou veľkou láskou je príroda, rada chodím na prechádzky nadýchať sa života lesa, zbierať lesné plody a bylinky. Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou môjho každodenného života je umenie. Umenie, kde môžem hrať, spievať, tvoriť, maľovať, čokoľvek na povznesenie ducha a dobrej nálady.

 width=

 

Lidka Dziaková
triedny učiteľ

skúsenosti:
predškolská príprava pre deti od 4 – 6 rokov Integrované Tématické Vyučovanie a Montessori sociálne zručnosti, zručnosti života, grafomotorika, výtvarná výchova, prírodoveda/ekológia
Zelený dom (CVC) – výtvarný krúžok, ateliér, eko maliarik Základná škola – projekt ITV Materská škola – Hippoškôlka, Montessori, LIMBA

17861584_1882956268587621_4897518744575323411_n-1

 

Monika Váňová
družina

Ahoj, volám sa Monika a som usmiata a trochu hlučná učiteľka telesnej výchovy a spoločník detí v lese na všetky poobedné hry, bláznovstvá ale aj tvorivú činnost, vďaka ktorej sa naše deti učia samostatnosti ale aj spolupráci. Stále sa snažím na sebe pracovať, aby som bola deťom dobrým vzorom, človekom ktorému možu veriť. Okrem športu sa venujem aj ručným prácam ako je pletenie a háčkovanie, ale najviac ma za posledné roky chytilo za srdce strojové šitie oblečenia pre deti aj dospelých.. 😉

IMG-20171024-WA0011

 

Katka Karcolová
družina

Som spoločenská, komunitná duša, ktorá rada vytvára niečo s inými ľuďmi. Milujem slnko v tvári a vietor vo vlasoch, najradšej, keď som na horách a bicykli. Posledných deväť rokov som ponorená do neformálneho vzdelávania, je mi blízka zážitková pedagogika a vzdelávacie (rozvojové) programy pre mladých ľudí, ktoré sa dejú prevažne v outdoorovom prostredí. Od septembra 2020 som súčasťou tímu družinárov v Ateliér LES. K deťom mám blízko, sama sa pokladám za veľké dieťa, ktoré rado objavuje, skúša, tvorí, teší sa z hry, spojenia a objavenia niečoho nového. Teším sa, že spolu s deckami môžem objavovať, učiť sa od nich, od kolegýň a kolegu a vytvárať si svet v akom chcem(e) žiť.
Katka_atelier les

 

Alica Stodolovská
zakladateľka Ateliéru LES, dnes koncepčný tvorca – zastrešenie školy Ateliér LES a ŽITO

Ateliér LES, ako to už býva, vznikol zo silnej vnútornej potreby, aby moje i ďalšie deti mohli prežit detstvo v plnej škále emócii, bádania, objavovania a spoznávania samých seba.
Momentálne svoj čas venujem hlavne škole, jej stabilizácii, rozvoju a rastu.
Verím, že je dobré, aby učitelia mali vo svojich triedach voľnú ruku, plnú autonómiu a tým pádom aj niesli zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Kedže sa riadia vlastne sami, ja sa snažim vytvoriť priestor pre ďalsie smerovanie a rozvoj skoly, venujem sa organizácii a otváraniu sa novým výzvam, snažím sa dávať priestor zmysluplným aktivitám a aj ľudom zvonku, ktorí nám vedia veľa odovzdať. Otvárame sa hrám, zážitkom, experimentom a pritom samozrejme robíme aj chyby a učíme sa z nich. Je to pra mňa tá najvyššia škola osobného rastu.

60892724_10211166939849448_4961449845568045056_n