Ľudia v Ateliéri Les

Katka Lukačová
sprievodca v lesnom klube

Les je pre mňa čistá láska. Ak tam deň či dva nie som, som nesvoja. Je to pre mňa najprirodzenejšie miesto. Tam sa vždy všetko dostane do rovnováhy. Tam rada s deťmi “zvlčiem” a nechám sa len tak viesť. Srdcom. Práve tam sa naše svety prepletajú jeden do druhého a na ceste sa tak sprevádzame navzájom.
Poznávacie znamenie: Nenosím rukavice a snehové gule najradšej robím holými rukami. Rada behám bosá. Milujem lišajníky vo všetkých svojich odtieňoch. Takmer všade ma sprevádza “kráľ škriatkov” – môj pes Oberon.
A keď nie som zrovna v škôlke, pracujem aj ako detský psychológ.

22770608_1731723506840057_9125727278941584774_o

Danka Jasková
sprievodca v lesnom klube

…vyštudovala som Liečebnú pedagogiku so zameraním na terapiu hrou, rodinnú terapiu a arteterapiu, v ktorej som sa ďalej vzdelávala i počas postgraduálneho štúdia. Takmer 8 rokov som pracovala v Montessori škole, kde som získala bohatú prax v oblasti alternatívnej pedagogiky, rešpektujúcej komunikácie, individuálneho prístupu, názornosti, alebo tvorivého a kritického myslenia.
…k deťom pristupujem vnímajúc ich potreby, jedinečnosť, spontánnosť a čistotu, s dôrazom na ich vnútorný potenciál, slobodu a samostatnosť, s cieľom rozvíjať ich sebaúctu a lásku k životu.
…mám rada umenie, prírodu, pohyb, cestovanie a kultúru. Často ma môžete stretnúť túlať sa lesom (vo dne i v noci) dýchať čerstvý vzduch. Veľmi ma teší zakladať oheň kresadlom – naučila som sa to len nedávno, no trénujem intenzívne. Tvorím šperky či úžitkové predmety z recyklovaných materiálov. V mojej knižnici nájdete množstvo starých kníh s nádhernými ilustráciami. Milujem chvíle strávené s blízkymi a priateľmi. Baví ma spoznávať inšpiratívnych ľudí a objavovať nové veci.
…v Ateliéri LES zastrešujem predškolskú prípravu, ktorá je zameraná na pozitívny vzťah dieťaťa k učeniu sa cez vnútornú motiváciu, názornosť a praktickú skúsenosť.

Jpeg
Jpeg

Tinka Žabecká
sprievodca v lesnom klube

Vzdelanie: Život.. Učím sa každý deň. Pre deti od seba, pre seba od
detí..

S deťmi zdieľam To, čo milujem…
Milujem: Les, Slnko, Vtáky, Huby, Zvieratá, Byliny, Zem pod bosými
nohami.

Na tomto svete je pre mňa podstatná Láska, túžba byť a učiť sa, úcta k
sebe a ohľaduplnosť k okolitému svetu..

Deti potrebujú prírodu a príroda potrebuje deti, ktoré vyrastajú v jej
útrobách.

23213168_10212535565121787_3975008113224068857_o

Dano Lang
sprievodca v lesnom klube a družine

Milujem: prírodu, logiku, poriadok (ascendent v panne), spravodlivosť, prirodzenosť, ryboLov
Škola: herectvo a pedagogická fakulta (hudobná výchova a hudobné súbory)
Mimoškola: hudobná 1,5 cyklu, výtvarná 2 cykly, dramatický odbor, tenis 7 rokov, Tai či a Či kung 2,5 roka, Joga 0,5 roka
Záľuby: DIY, bushcraft, varenie, chlieb, kvasenie, šitie, uzly, počítač, kosenie kosou

16300180_650255275145865_2752260366242101949_o

Maťka Paštrnáková
sprievodca v lesnom klube

Objavovať svet za účasti detí je pre mňa veľkým šťastím.
Baví ma s deťmi spievať, hrať si a tancovať na hudbu ich duše.
Príroda je najlepšie miesto, kde deti môžu byť slobodné a kde sa cítim rovnako slobodne ja.
S láskou sa pri deťoch držím princípu: Pomôž mi, aby som to urobil sám.
Pedagogička a psychologička s výcvikom v muzikoterapii.

28536816_10211358634752602_624006776_n

Julka Knižková
sprievodca v lesnom klube

Mám vyštudovanú predškolskú elementárnu pedagogiku a končím štúdium primárnej pedagogiky. Zameriavam sa na lesné materské školy a lesnú pedagogiku, ktorej sa venujem už 12 rokov vo voľnom čase ako aktívna členka Slovenského skautingu, momentálne ako inštruktorka vo vzdelávaní.
Skúsenosti práce s deťmi som naberala hlavne u skautov, kde som viedla ( a stále vediem) rôzne detské a mládežnícke skupiny od 6-18 rokov. Okrem toho som jeden rok som pracovala ako pomocná učiteľka v súkromnej anglickej materskej škole.
Medzi moje obľúbené aktivity patrí čítanie a rozprávanie príbehov, život v prírode a objavovanie nových zákutí a tajomstiev.

 

20180302_111416

Mária Kubasáková
koncepčno pedagogický tvorca – zastrešenie Lesného klubu Ateliér LES, sprievodca v lesnom klube

Mám rada jarné slnko, ticho, hudbu, ležanie na tráve, rýdzi detský humor, hľadanie tej správnej melódie, nočný les, zapálené debaty o všeličom, tanec a intenzívne životné momenty, kedy sa zastaví čas a až „bolí srdce“ z toho, čo nám život ponúka. Možnosť učiť sa. Teší ma vnímať prírodu, zvieratá a ľudí v ich plnom potenciáli. Pri deťoch to platí úplne. V Ateliér LES som od jeho vzniku a zažila som zatiaľ všetky jeho podoby a rast. Čo si na ňom cením, je to čo vnímam ako jeho esenciu, hlboká túžba pretavená do každodennej reality – dať možnosť deťom zažiť seba a svet v neskreslenej podobe, plný zážitkov, veselých aj smutných, možnosti objavovať a BYŤ. Dopriať im na to plnohodnotne prirodzené prostredie prírody a láskavý ľudský prístup. Som vyštudovaná výtvarníčka a architektka, mám absolvované pedagogické minimum, ukončila som štvorročné vzdelávanie s terapeutickým zameraním na Škole empatie v Bratislave (PACE). Vediem v Atelier LES aj mimo kurzy pre dospelých a pre deti, kde prepájam výtvarnú tvorbu s podpornými terapeutickými prvkami, výtvarné tábory pre deti ČARODIELŇA. Robím osobné poradenstvo, kde okrem empatického poradenského rozhovoru pracujem s cítením v tele a vonkajším vyjadrením formou autentického prejavu aktivujúcich okrem porozumenia vnútorných procesov tiež proces liečenia. Som spoluzakladateľkou tvorivej skupiny LaLoba. Som mama 10 ročného Šimona. Vo voľnom čase sa venujem voľnej maľbe, grafike a písaniu poézie, hraniu na klavír, posedeniam s priateľmi, dobrodružnému cestovaniu – po našej planéte aj po iných svetoch.

16143489_646745132163546_6785883500595251818_o

Lidka Dziaková
trieda prvákov  a druhákov

skúsenosti:
predškolská príprava pre deti od 4 – 6 rokov Integrované Tématické Vyučovanie
a Montessori
sociálne zručnosti, zručnosti života, grafomotorika, výtvarná výchova,
prírodoveda/ekológia
Zelený dom (CVC) – výtvarný krúžok, ateliér, eko maliarik Základná škola – projekt ITV Materská škola – Hippoškôlka, Montessori, LIMBA

17861584_1882956268587621_4897518744575323411_n-1

Pauli Zboranová
trieda druhákov  a tretiakov

Svoju kreativitu, trpezlivosť, nenasýtenú zvedavosť, lásku k svetu a k ľuďom okolo seba považujem za dôvody, ktoré moju cestu nasmerovali ku práci s deťmi. Vyštudovala som na UMB v Banskej Bystrici, učiteľstvo 1.- 4. ročník ZŠ. Už počas štúdií som hľadala formy vzdelávania, ktoré by boli plnohodnotné, vzbudzovali v deťoch chuť poznávať nové veci a nikdy nestratiť tú svoju nekonečnú zvedavosť. Najviac je mi blízke učenie cez ITV, kde sa deti prirodzene učia cez vybrané mesačné témy a tak učím doteraz. A ešte, tak ako pán Komenský povedal, hra. Tá je vždy skvelým pomocníkom a nikdy nesklame.

Sedem rokov som pracovala ako učiteľka so špecializáciou na výuku detí s angličtinou ako druhým jazykom v Cardiffe, UK. Táto práca bola pre mňa veľkou školou a poznaním iných národností, kultúr a náboženstiev. Vidieť detskú individualitu a rozvíjať cez ňu poznanie. Rozdávať a prijímať lásku, pretože tá je základným kameňom, vďaka ktorému sa dá postaviť celý vesmír.

Mojou veľkou láskou je príroda, rada chodím na prechádzky nadýchať sa života lesa, zbierať lesné plody a bylinky. Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou môjho každodenného života je umenie. Umenie, kde môžem hrať, spievať, tvoriť, maľovať, čokoľvek na povznesenie ducha a dobrej nálady.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Monika Váňová
družina

Ahoj, volám sa Monika a som usmiata a trochu hlučná učiteľka telesnej výchovy a spoločník detí v lese na všetky poobedné hry, bláznovstvá ale aj tvorivú činnost, vďaka ktorej sa naše deti učia samostatnosti ale aj spolupráci. Stále sa snažím na sebe pracovať, aby som bola deťom dobrým vzorom, človekom ktorému možu veriť. Okrem športu sa venujem aj ručným prácam ako je pletenie a háčkovanie, ale najviac ma za posledné roky chytilo za srdce strojové šitie oblečenia pre deti aj dospelých.. 😉

IMG-20171024-WA0011

Ivan Hlásnik
družina

Monika Martinčičová
družina

Miri Ženišová
správca Atelier LES, príprava chutného jedla pre Atelier LES

vediem občianske združenie Ateliér 33, vo funkcii štatutára a správcu zabezpečujem chod združenia, financie, správu budov, zásobovanie, mám na starosti stravu a administratívu všeho druhu. Vediem krúžok keramiky pre dospelých, organizujem vnútorné aj verejné akcie združenia, prenájmy priestorov. Som mama školáčky a škôlkara v Atelieri LES, príkladná manželka a milovníčka wellnessu :-)

profilovka miri

Alica Stodolovská
zakladateľka Ateliéru Les, dnes koncepčný tvorca – zastrešenie školy Ateliér Les

Ateliéru Les, ako to už býva, vznikol zo silnej vnútornej potreby, aby moje i ďalšie deti mohli prežit detstvo v plnej škále emócii, bádania, objavovania a spoznávania samých seba.
Momentálne svoj čas venujem hlavne škole, jej stabilizácii, rozvoju a rastu.
Verím, že je dobré, aby učitelia mali vo svojich triedach voľnú ruku, plnú autonómiu a tým pádom aj niesli zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Kedže sa riadia vlastne sami, ja sa snažim vytvoriť priestor pre ďalsie smerovanie a rozvoj skoly, venujem sa organizácii a otváraniu sa novým výzvam, snažím sa dávať priestor zmysluplným aktivitám a aj ľudom zvonku, ktorí nám vedia veľa odovzdať. Otvárame sa hrám, zážitkom, experimentom a pritom samozrejme robíme aj chyby a učíme sa z nich. Je to pra mňa tá najvyššia škola osobného rastu.

IMG_9573 2

Leave a Reply