Ľudia v Ateliéri LES

Danka Jašková
hlavný pedagóg/sprievodca skupiny Volaviek

…vyštudovala som Liečebnú pedagogiku so zameraním na terapiu hrou, rodinnú terapiu a arteterapiu, v ktorej som sa ďalej vzdelávala i počas postgraduálneho štúdia. Takmer 8 rokov som pracovala v Montessori škole, kde som získala bohatú prax v oblasti alternatívnej pedagogiky, rešpektujúcej komunikácie, individuálneho prístupu, názornosti, alebo tvorivého a kritického myslenia.
…k deťom pristupujem vnímajúc ich potreby, jedinečnosť, spontánnosť a čistotu, s dôrazom na ich vnútorný potenciál, slobodu a samostatnosť, s cieľom rozvíjať ich sebaúctu a lásku k životu.
…mám rada umenie, prírodu, pohyb, cestovanie a kultúru. Často ma môžete stretnúť túlať sa lesom (vo dne i v noci) dýchať čerstvý vzduch. Veľmi ma teší zakladať oheň kresadlom – naučila som sa to len nedávno, no trénujem intenzívne. Tvorím šperky či úžitkové predmety z recyklovaných materiálov. V mojej knižnici nájdete množstvo starých kníh s nádhernými ilustráciami. Milujem chvíle strávené s blízkymi a priateľmi. Baví ma spoznávať inšpiratívnych ľudí a objavovať nové veci.
…v Ateliéri LES zastrešujem predškolskú prípravu, ktorá je zameraná na pozitívny vzťah dieťaťa k učeniu sa cez vnútornú motiváciu, názornosť a praktickú skúsenosť.

Jpeg

Zuzka Bohunová
sprievodca v Lesnom klube

Deti, hry, sloboda, umenie to som ja. Zároveň som matka dospievajúcej dcéry a lesná sprievodkyňa detí. Baví ma hrať sa a spoznávať nepoznané v nás. Milujem les, jeho vôňu, svetlo i tmu. Najradšej som tam, kde sa tvorí radosť až na kosť a objavujú nové cesty. 15 rokov som pracovala v oblasti vzdelávania, ktoré ma naučili, aké je dôležité, neprestať sa hrať. Ďakujem za možnosť byť TU.

308115152_3286092744940357_195392609970607638_n

Robo Dobrocký
hlavný pedagóg/sprievodca skupiny Vážok

Mám rád belasé nebo, borovicové lesy, potulky po krajine a lopty všetkého druhu. Kedysi dávno som vyštudoval dejiny filozofie a etiku. Po vysokej škole som pracoval osem rokov ako kníhkupec, dva roky som bol otcom na rodičovskej dovolenke a pred nedávnom som dva roky pracoval na dvoch základných školách ako pedagogický asistent. Tento rok som absolvoval doplňujúce pedagogické štúdium. Zaujímam sa o súčasné umenie, venujem sa dokumentárnej fotografii a mám rád rozhovory s blízkymi aj vzdialenými ľuďmi. Spolu so svojou ženou vychovávam tri deti v meste, ktoré mám rád.

IMG_20210802_153504

Emma Tomková
sprievodca v Lesnom klube

Som človek, ktorý sa rád stráca v prúdoch vetra a šume lístia. Vo vedomom vnímaní okamihov si užívam život a ľudí, ktorí ma obklopujú. Inšpiráciu vidím všade navôkol, čo vo mne každý deň prebúdza nové možnosti pre tvorbu a radosť. Som vďačná za život, ktorý mám a rada prijímam nové výzvy, ktoré ma  posúvajú vpred.
Milujem: prírodu, divadlo, literatúru, skvelé knihy, beh, hudbu, lezenie, bicyklovanie, pozorovanie hviezd, šťastných ľudí, slnko na tvári a zdieľanie krás s inými bytosťami.
Vyštudovala som učiteľstvo pre predprimárne a primárne vzdelávanie. Venujem sa vlastnej tvorbe (písanie poézie), divadlu a zážitkovej pedagogike. V plnosti mojej autentickosti, prítomnosti a radosti chcem deti sprevádzať nádherami tohto sveta.

IMG_20220524_185206

Martina Vojtková
sprievodca v Lesnom klube

Som mamina 5 ročnej dcérky Hanky, s ktorou objavujeme svet okolo nás. Milujem jej zvedavosť, vnímanie prírody, zvierat, ľudí a úplnú prirodzenosť a autentickosť vo všetkom čo robí. Mám rada skóre rána, dlhé behy za východom slnka, lesy, lúky, hory a tú ľahkosť bytia, ktorú tam nachádzam. Záhradu, kde môžem tvoriť. Umenie, hudbu, divadlo, kde som pôžitkár.
Mám vyštudovanú lekársku fakultu, odobor verejné zdravotníctvo, kde som pôsobila dlhé roky. :)

image4

Mária Kubasáková
koncepčno pedagogický tvorca – zastrešenie Lesného klubu Ateliér LES, sprievodca v lesnom klube

Mám rada jarné slnko, ticho, hudbu, ležanie na tráve, rýdzi detský humor, hľadanie tej správnej melódie, nočný les, zapálené debaty o všeličom, tanec a intenzívne životné momenty, kedy sa zastaví čas a až „bolí srdce“ z toho, čo nám život ponúka. Možnosť učiť sa. Teší ma vnímať prírodu, zvieratá a ľudí v ich plnom potenciáli. Pri deťoch to platí úplne. V Ateliér LES som od jeho vzniku a zažila som zatiaľ všetky jeho podoby a rast. Čo si na ňom cením, je to čo vnímam ako jeho esenciu, hlboká túžba pretavená do každodennej reality – dať možnosť deťom zažiť seba a svet v neskreslenej podobe, plný zážitkov, veselých aj smutných, možnosti objavovať a BYŤ. Dopriať im na to plnohodnotne prirodzené prostredie prírody a láskavý ľudský prístup. Som vyštudovaná výtvarníčka a architektka, mám absolvované pedagogické minimum, ukončila som štvorročné vzdelávanie s terapeutickým zameraním na Škole empatie v Bratislave (PACE). Vediem v Atelier LES aj mimo kurzy pre dospelých a pre deti, kde prepájam výtvarnú tvorbu s podpornými terapeutickými prvkami, výtvarné tábory pre deti ČARODIELŇA. Robím osobné poradenstvo, kde okrem empatického poradenského rozhovoru pracujem s cítením v tele a vonkajším vyjadrením formou autentického prejavu aktivujúcich okrem porozumenia vnútorných procesov tiež proces liečenia. Som spoluzakladateľkou tvorivej skupiny LaLoba. Som mama 10 ročného Šimona. Vo voľnom čase sa venujem voľnej maľbe, grafike a písaniu poézie, hraniu na klavír, posedeniam s priateľmi, dobrodružnému cestovaniu – po našej planéte aj po iných svetoch.

16143489_646745132163546_6785883500595251818_o

Lidka Dziaková
triedny učiteľ

skúsenosti:
predškolská príprava pre deti od 4 – 6 rokov Integrované Tématické Vyučovanie
a Montessori
sociálne zručnosti, zručnosti života, grafomotorika, výtvarná výchova,
prírodoveda/ekológia
Zelený dom (CVC) – výtvarný krúžok, ateliér, eko maliarik Základná škola – projekt ITV Materská škola – Hippoškôlka, Montessori, LIMBA

17861584_1882956268587621_4897518744575323411_n-1

Pauli Zboranová
triedny učiteľ a koordinátor školy

Svoju kreativitu, trpezlivosť, nenasýtenú zvedavosť, lásku k svetu a k ľuďom okolo seba považujem za dôvody, ktoré moju cestu nasmerovali ku práci s deťmi. Vyštudovala som na UMB v Banskej Bystrici, učiteľstvo 1.- 4. ročník ZŠ. Už počas štúdií som hľadala formy vzdelávania, ktoré by boli plnohodnotné, vzbudzovali v deťoch chuť poznávať nové veci a nikdy nestratiť tú svoju nekonečnú zvedavosť. Najviac je mi blízke učenie cez ITV, kde sa deti prirodzene učia cez vybrané mesačné témy a tak učím doteraz. A ešte, tak ako pán Komenský povedal, hra. Tá je vždy skvelým pomocníkom a nikdy nesklame.

Sedem rokov som pracovala ako učiteľka so špecializáciou na výuku detí s angličtinou ako druhým jazykom v Cardiffe, UK. Táto práca bola pre mňa veľkou školou a poznaním iných národností, kultúr a náboženstiev. Vidieť detskú individualitu a rozvíjať cez ňu poznanie. Rozdávať a prijímať lásku, pretože tá je základným kameňom, vďaka ktorému sa dá postaviť celý vesmír.

Mojou veľkou láskou je príroda, rada chodím na prechádzky nadýchať sa života lesa, zbierať lesné plody a bylinky. Ďalšou neodmysliteľnou súčasťou môjho každodenného života je umenie. Umenie, kde môžem hrať, spievať, tvoriť, maľovať, čokoľvek na povznesenie ducha a dobrej nálady.

????????????????????????????????????

Monika Váňová
hlavná družinárka

Ahoj, volám sa Monika a som usmiata a trochu hlučná učiteľka telesnej výchovy a spoločník detí v lese na všetky poobedné hry, bláznovstvá ale aj tvorivú činnost, vďaka ktorej sa naše deti učia samostatnosti ale aj spolupráci. Stále sa snažím na sebe pracovať, aby som bola deťom dobrým vzorom, človekom ktorému možu veriť. Okrem športu sa venujem aj ručným prácam ako je pletenie a háčkovanie, ale najviac ma za posledné roky chytilo za srdce strojové šitie oblečenia pre deti aj dospelých.. 😉

IMG-20171024-WA0011

 Oli Holá
 družina, angličtina, asistentka

Som mama dvoch aktívnych, veselých a športovo-založených chlapcov, osemročného Timoteja a sedemročného Maxima. Ich príchodom na svet sa môj život začal uberať iným smerom…pôvodne vyštudovaný manažment na vysokej škole som zúročila aj na materskej dovolenke ?počas ktorej som sa začala intenzívne zaujímať o alternatívny – holistický prístup v starostlivosti o telo a dušu…to ma priviedlo k štúdiu čínskej medicíny, ktoré som po štyroch rokoch úspešne ukončila a svoje poznatky intenzívne využívam aj pri výchove a starostlivosti o svoje dve ratolesti.

Rada chodievam na dlhé prechádzky a čoraz viac si uvedomujem, že spoločnosť detí a pobyt v prírode mi dávajú vnútorný pokoj a prinášajú radosť. Preto je Ateliér Les tou najlepšou voľbou…

WhatsApp Image 2022-09-09 at 16.02.28
 
Katka Hrdinová
naša kucháročka
Som vášnivá kuchárka a milovníčka dobrej, domácej a hľavne čerstej stravy. Ako doma tak aj v robote rada pripravujem chutné jedlá pre deti aj dospelých. Medzi moje záľuby patrí varenie, príroda, rodina a pivo:-) Žijem v malom domčeku v prírode s manželom a deťmi Miškom a Hankou.
117153936_10218518927709863_5463872843201600466_n

 

Miri Ženišová
správca združenia Ateliér 33

vediem občianske združenie Ateliér 33, vo funkcii štatutára a správcu zabezpečujem chod združenia, financie, správu budov, zásobovanie, mám na starosti stravu a administratívu všeho druhu. Organizujem vnútorné aj verejné akcie združenia, prenájmy priestorov. Som mama školáčky a školáka, príkladná manželka a milovníčka wellnessu :-)

profilovka miri

 

Alica Stodolovská
zakladateľka Ateliéru LES, dnes koncepčný tvorca – zastrešenie vzdelávacej skupiny ŽITO

Ateliéru LES, ako to už býva, vznikol zo silnej vnútornej potreby, aby moje i ďalšie deti mohli prežit detstvo v plnej škále emócii, bádania, objavovania a spoznávania samých seba.
Momentálne svoj čas venujem hlavne škole, jej stabilizácii, rozvoju a rastu.
Verím, že je dobré, aby učitelia mali vo svojich triedach voľnú ruku, plnú autonómiu a tým pádom aj niesli zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Kedže sa riadia vlastne sami, ja sa snažim vytvoriť priestor pre ďalsie smerovanie a rozvoj skoly, venujem sa organizácii a otváraniu sa novým výzvam, snažím sa dávať priestor zmysluplným aktivitám a aj ľudom zvonku, ktorí nám vedia veľa odovzdať. Otvárame sa hrám, zážitkom, experimentom a pritom samozrejme robíme aj chyby a učíme sa z nich. Je to pra mňa tá najvyššia škola osobného rastu.

60892724_10211166939849448_4961449845568045056_n

Leave a Reply